Przeskocz do treści

KIM JESTEŚMY ?

Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych jest organizacją, która wierzy iż skutecznie chronić przyrodę można także poprzez pokazywanie jej piękna, zarażanie pasją i miłością do niej oraz edukację przyrodniczą. Przyroda jest naszym dobrem wspólnym i w ten sposób chcemy sprawić aby więcej ludzi wzięło za nie współodpowiedzialność. Mówimy o sobie, że jesteśmy przyrodnikami a nie ekologami, bo chcemy walczyć z negatywnym stereotypem „zielonych” przypinających się do drzew. Wyznajemy zasady partnerskiej współpracy i rozwiązywania kwestii spornych na bazie dialogu.

Poprzez naszą działalność służymy zarówno przyrodzie jak i społeczeństwu. Odpowiadamy na problem świadomej i nieświadomej działalności człowieka na szkodę środowiska, który wynika z niewielkiej znajomości lokalnych walorów przyrodniczych, zbyt małej wiedzy o zasadach funkcjonowania świata przyrody oraz z niewielkiej ilości inicjatyw o charakterze edukacyjno-przyrodniczym na terenie naszego działania.

To dla nas ważne, że zbudowaliśmy naszą organizacje na bazie świetnych relacji zespołu. Mimo iż jesteśmy grupą przyjaciół znających się i współpracujących ze sobą od dawna, to pozostajemy otwarci na osoby dzielące naszą pasję. W skład naszego zespołu wchodzą przyrodnicy - zaangażowani pasjonaci, ludzie młodzi, ale już doświadczeni w działaniach na rzecz ochrony przyrody. Jesteśmy pierwszą organizacją o takim profilu na terenie Słubic.

Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych w założeniu działa na terenie całego kraju, ze szczególnym uwzględnieniem województwa lubuskiego i powiatu słubickiego. Powstała w 2013 roku z inicjatywy ówczesnego zarządu Fundacji.

Obecnie pracami Fundacji kieruje  zarząd w składzie:  

 

Prezes Zarządu – Natalia Duer

 

nd Absolwentka Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunkach Biologia Środowiska oraz Ochrona i Kształtowanie Środowisk Lądowych. Podczas studiów członkini Sekcji Ornitologicznej Koła Naukowego Przyrodników UAM. Zrealizowała prace dyplomowe: praca licencjacka - Liczebność i rozmieszczenie wyspecjalizowanych gatunków dzięciołów w SOO Natura 2000 „Łęgi Słubickie”; praca magisterska – Wybiórczość miejsc żerowania dzięcioła czarnego Dryocopus martius w Zachodniej Polsce; praca magisterska -  Podział opieki rodzicielskiej u dzięcioła czarnego Dryocopus martius.

Od czerwca 2016 roku jest Certyfikowanym Inspektorem Drzew - ukończyła kurs prowadzony przez Instytut Drzewa (www.instytut-drzewa.pl).

Miłośniczka przyrody, w szczególności ptaków. Najwięcej radości sprawia jej zarażanie miłością do przyrody innych, opowiadanie o niej. Od urodzenia mieszkanka gminy Słubice. Interesuje się zgłębianiem wiedzy na tematy przyrodnicze, zagadnień ekologicznych oraz drzew w otoczeniu człowieka. Wielbicielka spacerów, turystyki krajowej i zwiedzania Parków Narodowych Polski (chce zaliczyć wszystkie ;)).

Członek Zarządu – Roksana Lubkowska

P1020453

Mieszkanka skraju Puszczy Noteckiej. Przyrodą interesuje się od dziecka. Studentka ochrony środowiska i biologii, o specjalności: nauczanie przyrody, na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Członkini Sekcji Ornitologicznej i Teriologicznej KNP UAM. Chętnie bierze udział w akcjach związanych z czynną ochroną przyrody i edukacją przyrodniczą. Aktywna uczestniczka działań mających na celu ochronę popielic na terenie całego kraju. Jej entomologiczną słabością są chrząszcze. Zwolenniczka aktywnego wypoczynku – podczas wakacji najchętniej przemierza górskie szlaki lub jeździ rowerem. Wielbicielka folkloru, historii lokalnej i poezji śpiewanej.

 Członek Zarządu - Natalia Królikowska

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Doktorantka na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W swoich badaniach podejmuje zagadnienie czynników wpływających na liczebność i rozmieszczenie błotniaka łąkowego w Polsce. Ukończyła studia na kierunku biologia, specjalność: ekologia i zarządzanie zasobami przyrody. Wieloletnia aktywna członkini Sekcji Ornitologicznej Koła Naukowego Przyrodników. Uczestniczka obozów ornitologicznych, odłowów nietoperzy, tropień wilków. W 2013 roku współrealizator monitoringu ptaków podczas rejsu naukowego wzdłuż wybrzeży Svalbardu. Prowadziła wycieczki i warsztaty edukacyjne o tematyce przyrodniczej dla dzieci i młodzieży.
Nie boi się wyzwań. Przyrodą zafascynowana odkąd pamięta. Pełna entuzjazmu ornitolog z pasją. Entuzjastka wędrówek górskich. Zakochana w Skandynawii, Syberii i Bieszczadach. Miłośniczka jazdy konnej. W wolnych chwilach rysuje, maluje (przede wszystkim konie i ptaki) oraz tworzy ornitologiczną biżuterię.

 

W skład zespołu Fundacji wchodzą:

 

Jan Kaczmarek

IMG_5972Absolwent Wydziału Biologii UAM (Biologia specjalność Ekologia i Zarządzanie Zasobami Przyrody). Wieloletni członek Sekcji Ornitologicznej Koła Naukowego Przyrodników UAM, kierownik Sekcji Herpetologicznej w latach 2012-2013. Pasjonat wszystkiego, co skacze i pełza, jak również stworzeń pierzastych i śpiewających. Uczestnik i współorganizator wielu projektów na rzecz ochrony płazów, realizowanych m.in. wspólnie z Klubem Przyrodników Koło Poznańskie. Realizuje się też w edukacji przyrodniczej, zawsze gotów nawet wpaść do bajora, byle uczestnicy warsztatów zapamiętali parę faktów o płazach. Hobby pozaprzyrodnicze: rysunek i malarstwo naścienne (freski) - autor projektu dwóch fresków wykonanych w II Liceum Ogólnokształcącym w Opolu.

Aleksandra Jakubowska

???????????????????????????????Mieszkanka Puszczy Drawskiej, od najmłodszych lat silnie związana z przyrodą, zwłaszcza z terenami, na których niejedno drzewo rośnie i niejeden jeleń ma ostoję. Absolwentka Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego (studia I stopnia – specjalność: biologia ogólna) i Wydziału Biologii UAM (studia II stopnia – specjalność: biologia środowiska). W trakcie studiów członkini Sekcji Ornitologicznej i Teriologicznej KNP UAM oraz Koła Naukowego „Wąsatka” Uniwersytetu Szczecińskiego. Obecnie doktorantka UAM w Zakładzie Ekologii Behawioralnej, gdzie skupia się głównie na akustycznych aspektach życia zwierząt, czyli na tym, o czym zwierzęta ze sobą rozmawiają. Chętnie działa w akcjach związanych z edukacją przyrodniczą. Dąży do zainteresowania społeczeństwa życiem i zachowaniami zwierząt, by tym samym zwrócić uwagę na niesamowitość przyrody i potrzebę jej ochrony.

Miłośniczka zwierząt bez wyjątku, zwłaszcza czworonożnych i skrzydlato-dziobatych. Zakochana w lekkim powietrzu i krajobrazie gór, tajemniczej zieleni lasów bukowych, donośnym rżeniu koni, niepowtarzalnych wschodach i zachodach słońca, skrzypiących mrozem zimowych nocach księżycowych, nieporadnych żubrach, dumnych wilkach, kulturze i mitologii celtyckiej i… czekoladzie.

Michał Oźmiński

09-13_11_4000308Absolwent Wydziału Biologii UAM (Biologia specjalność Biologia Środowiska). Doktorant UAM realizujący prace doktorską w Zakładzie morfologii Zwierząt. Obszar zainteresowań badawczych: taksonomia, filogenia, koewolucja roztoczy pasożytujących na ptakach. Wieloletni członek Koła Naukowego Przyrodników (Sekcja Ornitologiczna), wielokrotny uczestnik obozów i wypraw ornitologicznych w Polsce i na Świecie, miłośnik przyrody w szczególności zwierząt od najmłodszych lat. Zainteresowany czynną ochroną przyrody i edukacją ekologiczną. Zainteresowania pozaprzyrodnicze: myśl polityczna i struktura władzy w świecie starożytnym.

Paweł Podkowa

pawełStudent studiów II stopnia, kierunek biologia ogólna na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie pełni funkcję kierownika Sekcji Ornitologicznej Koła Naukowego Przyrodników UAM. Zainteresowania naukowe skupia na komunikacji dźwiękowej zwierząt, głównie ptaków. Nie stroni od wyjść terenowych i włączania się w aktywną ochronę przyrody.

 

 

 

 

 

Beata Małachowska

Marta Piasecka

Janusz Duszkiewicz

Nad pracami Fundacji nadzór sprawuje Rada Fundatorów w składzie:

Agnieszka Dąbrowska

Prof. UAM dr hab. Ziemowit Kosiński

Karol Duer